“Muğla'dan tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nin vekillerini Ankara'ya göndereceğiz”

​​​​​​​Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Milas Belediyesi Meclis Üyesi olan Mevlüt Kiriş, milletvekili aday adaylığı için istifa etti. MHP Milas İlçe binasında düzenlediği toplantı ile istifası ve aday adaylığı ile ilgili açıklama yapan Kiriş, “Muğla'dan tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nin vekillerini Ankara'ya göndereceğiz” dedi...

“Muğla'dan tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nin vekillerini Ankara'ya göndereceğiz”

MHP Milas Belediyesi Meclis Üyesi Veteriner Hekim Mevlüt Kiriş, MHP İlçe Binası’nda gerçekleştirilen ve partililerin yoğun katılım gösterdiği toplantıda, meclis üyeliği görevinden istifa ettiğini, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek genel seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

BAŞARILAR DİLİYORUM

Kiriş’in açıklaması öncesinde söz alan MHP Milas İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy; Kiriş’in aday adaylığından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Belediye meclisinde partimizi çok güzel temsil etti. İnşallah aday olup seçildiği zaman Ankara’da da Muğla’mızı ve Milas’ımızı en iyi şekilde temsil edecektir. Kendisine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum” dedi

BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİMDEN İSTİFA ETTİM

Meclis üyeliğinden istifa ettiğini ifade eden Kiriş, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. dönem milletvekili seçiminde sizlerden aldığım destek ve enerji ile sizlere daha fazla hizmet etmek amacıyla milletvekili adayı olmak için yola çıktık. Belediye meclis üyeliği görevimden istifa ettim. Bu kararımı sizlerle paylaşmak için toplanmış bulunmaktayız. Hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Rabbim bu çıktığımız yolda bizleri mahçup etmesin. 6 Şubat 2023 günü Kahramanmaraş Pazarcık merkez üstü olan ve 11 ilimizi etkileyen depremde binlerce vatandaşımız vefat ettiler. Allah onlara rahmet eylesin, acılı ailelerine ve ülkemize sabırlar versin, başımız sağ olsun. Ayrıca Urfa'da yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Hepsinin mekanları cennet olsun. Allah devletimize ve milletimize başka sıkıntılar yaşatmasın” dedi.

MİLLETİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİMİZE SÖZ VERİYORUM

“2023 yılı lider ülke Türkiye sloganı ile 1992 yılında yapmış olduğu konuşmasında 21 yüzyılın Türk yüzyılı olacağını söyleyen Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli Bey'in ne kadar ileri görüşlü olduğunu ve önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyerek vatanının bekasını düşündüğünü açık ve net olarak görmekteyiz” diyerek konuşmasını sürdüren Kiriş, “Bu yüzdendir ki partimizin verdiği görevleri bugüne kadar layıkıyla yaptığımı düşünüyorum. Topluma kültürel ve sosyal anlamda ve veteriner hekim olarak tarım ve hayvancılığa ve dolayısıyla köylümüze çiftçimize ve orantılı olarak şehirlerdeki vatandaşlarımıza herkonuda yardımcı olmaya çalıştım. Cumhuriyetimizin 100. yılında hayırlısıyla görevlerimizi daha da arttırarak, devletimizin ve milletimizin yanında olmaya devam edeceğimize söz veriyorum” dedi.

MUĞLA'DAN TEKRAR MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'NİN VEKİLLERİNİ ANKARA'YA GÖNDERECEĞİZ

Konuşmasını özgeçmişi ile ilgili bilgi aktararak sürdüren Kiriş şöyle devam etti:

“1984 yılından Milas'ta dünyaya geldim. İlkokul ve ortaokulu Gümüşlük İlköğretim Okulu’nda liseyi Milas Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesinde eğitime devam ettim.

Askerlikten sonra ilçemizde serbest veteriner hekim olarak kliniğimi açtım. Hala daha çalışmaktayım.  2011 yılında Milas Yörük Türkmen Kültür Derneğini Mehmet Kara başkanlığında kurduk. 2017 yılına kadar başkanyardımcısı olarak görev yaptım.  2017 yılından sonra derneğimizin başkanlığı görevini yerine getirmekteyim. 2013 yılından Milliyetçi Hareket Partisi yönetim kurulu üyesi olarak partimizde görev aldım. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye meclis üyesi seçildim. Yine 2019 yılında yapılan Cumhur ittifakı olarak girdiğimiz yerel seçimlerde tekrar meclis üyesi seçilerek görevimi icra ettim. Farklı komisyon üyeliklerinde görev aldım.

Gururla tanıştığım Meclis üyeliği görevimden istifa ederek, sizlerle hizmet etmek için yola devam etmekteyim. Ayrıca Türk Veteriner Hekimler Birliği Vakfı Muğla İl Temsilcisiyim Muğla'daki veteriner hekimleri bir araya getirerek hayvancılığa hizmet etmekteyiz.

Şunu hatırlatayım her aşamasında gururla bahsettiğim yine siz dostlarım ve kıymetli hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum,  doğduğum günden üniversite yıllarımın sonuna kadar kışın Sodra Dağının eteklerinde, yazın Muğla Yılanlı Dağı'nda Üçkuyular Mevkiinde karakıl çadırda yaşamış Yörük çocuğuyum. Dünyaya tekrar gelsem aynı şartlarda ve aynı ailede yaşamak isterdim.

Eşim Sibel Kiriş her zaman yanımda oldu. Kendisi Milas İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğünde Ebe hemşire olarak görev yapmaktadır. Ellerinizden öper iki erkek çocuğu babasıyım. Öncelikle sevgili aileme dostlarıma, il ve ilçe başkanlarıma yönetim kurulu üyelerimize bana güvenip bu yolda beraber yürüyeceğimize söz verdikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.  Allah izin verirse ve hayırlısıyla Muğla'dan tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nin vekillerini Ankara'ya göndereceğiz.

Siz bana güvendiniz ben de bu güveni boşa çıkartmayacağım. Hep birlikte başaracağız, başaracağız, başaracağız. sizleri saygı ve sevgi ve muhabbetle selamlıyorum Allah'a emanet ediyorum hakkınızı helal edin dualarınızı üzerinizden eksik etmeyin sağ olun var olun Ne Mutlu Türküm Diyene...”

Kiriş’in yaptığı konuşmanın ardından parti binasında katılımcılarla toplu fotoğraf çektirildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık