Vali Orhan Tavlı’dan Jandarma’nın 183. kuruluş yıldönümü mesajı

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Jandarma Teşkilatı’nın 183. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Orhan Tavlı’dan Jandarma’nın 183. kuruluş yıldönümü mesajı
  • 16 Haziran 2022, Perşembe 10:05
 

Vali'nin mesajı şöyle:

“Devletimizin en köklü, en deneyimli kurumlarından biri olan, Jandarma Genel Komutanlığı, 183 yıldır milletimizin huzuru ve güvenliği için gece gündüz fedakârca görev yapmaktadır.

Jandarma Teşkilatımız, kuruluşundan bugüne aziz milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır. Eğitimli personeli, donanımı ve disipliniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması ve kamu düzeninin  tesis edilmesinde çok geniş bir sahada diğer kolluk birimlerimizle kanunların verdiği yetkiler çerçevesinde iş birliği içinde üstlendiği tüm görevleri başarı ile yerine getirmektedir.

Milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında önemli rol üstlenen Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluşunun 183. yıldönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, Kahraman Gazilerimizi minnetle anıyorum. Görevlerini başarıyla sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarına başarılar diliyorum.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık