Ezeli rekabet, federasyon kupası kürek yarışlarında Köyceğiz’de yaşandı

​​​​​​​Fenerbahçe ve Galatasaray Kürek Takımları Türkiye Kupası İçin Köyceğiz’e geldiler.

Ezeli rekabet, federasyon kupası kürek yarışlarında Köyceğiz’de yaşandı

Büyükler Türkiye Kupası Kürek Yarışları Köyceğiz’de yapıldı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Büyükler Türkiye Kupası Kürek Yarışları 21- 24 Ocak tarihleri arasında Köyceğiz’de gerçekleşti. Yarışlara Fenerbahçe Kürek Takımı ve Galatasaray Kürek Takımlarından toplam 50 sporcu katıldı.

11 kategoride yapılan yarışlarda dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Köyceğiz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kaleli, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu takdim etti.

 

İlman “EZELİ REKABETİN EBEDİ DOSTLUKLA DEVAM ETMESİNİ DİLERİM”

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada, “Türkiye Kupası Kürek Yarışlarına Köyceğiz İlçemizde ev sahipliği yapmaktan ve ülkemizin köklü kulüplerinden Fenerbahçe ve Galatasaray kürek takımlarını ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İlimiz, doğal güzellikleriyle her mevsim farklı spor dallarında talep gören bir il konumuna gelmiştir. İlimiz, Türkiye’nin en uzun kıyı şeridine sahip ili olması ve iklimin de uygun olması nedeniyle Kürek, Kano,Yelken, Rafting gibi her türlü su sporlarının yapılmasına çok müsaittir. İlimiz su sporları konusunda çok önemli bir yere sahiptir. Su Sporlarında Muğla’nın daha iyi yerlere  gelmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Bodrum Bitez’de geçen yıl başlattığımız projemizi geliştirme çalışmalarımız devam etmekte olup burada 2022 yılında Dünya Optimist Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız. Turizmin Spor organizasyonları yoluyla yılın tümüne yayılmasını hedefliyoruz. Bugün Köyceğiz Su Sporları Merkezimizde Türkiye Kupası Kürek Yarışlarında ezeli rekabet Fenerbahçe İle Galatasaray arasında Kürek Sporunda Köyceğiz’de yaşandı. Çok çekişmeli güzel yarışlara sahne oldu. Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının sporcularını tebrik eder, bu organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Ezeli rekabetin ebedi dostlukla devam etmesini dilerim.” dedi.

 

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık