GİRGİN’DEN ÇAĞRI:  Bodrum ve Marmaris’te de üniversite sınavları yapılsın

​​​​​​​CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yazılı yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle, “Bu sene başta Bodrum ve Marmaris gibi büyük ilçeler olmak üzere bütün ilçelerde üniversite sınavlarının yapılması yönünde bir çalışmanız var mıdır?” diye sordu.

GİRGİN’DEN ÇAĞRI:  Bodrum ve Marmaris’te de üniversite sınavları yapılsın
  • 07 Mart 2022, Pazartesi 14:41
 

Girgin açıklamasında şunları söyledi:

 “Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı yıllardır yapılmıyor. Sadece geçen yıl, pandemi gerekçesiyle, kılavuzda yer almayan bazı okullarda da sınavlar yapıldı. Bu yılki üniversite sınavlarına başvuru kılavuzunda, Muğla’dan sadece 3 merkez yer alıyor. Kılavuza göre sadece Menteşe, Fethiye ve Milas’ta sınavlar yapılacak.

ÖĞRENCİLERİMİZİN SESİNİ DUYUN! MUĞLA’DA SINAV MERKEZLERİ ÇOĞALTILSIN!

Öğrencilerimiz sınava girmek için başka ilçelere gitmek zorunda kalıyor. Bu kadar önemli bir günde öğrencilerimiz, yolculuk yapmak, trafikle boğuşmak zorunda kalıyor. Ulaşımda en ufak bir olumsuzluk olduğunda, öğrencilerimiz sınavlara giremezse, bir yıl beklemek zorunda kalıyor.

Bütün Muğla’da sadece bu yıl mezun olacak 10 bine yakın öğrenci üniversite sınavlarına girecek. Öğrencilerimiz bizim geleceğimizdir, öğrencilerimizin sesini duyun!”

Girgin son olarak “Bu sene Muğla’nın tamamında sınavların yapılması için gerekli altyapıyı hazırlayın” çağrısında bulundu.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık