İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı’ndan basın açıklaması: “BUNA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ, YETMEYECEKTİR”

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Kasım Özkan, İYİ Parti İlçeTeşkilatı adına yaptığı yazılı basın açıklamasıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında, İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener’i tehdit etmesine tepki gösterdi ve kınadı. Açıklama şöyle:

İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığı’ndan basın açıklaması: “BUNA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ, YETMEYECEKTİR”
  • 29 Mayıs 2021, Cumartesi 11:33

“Genel Başkanımız Liderimiz Sayın Meral AKŞENER’in ‘İyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sistem’ ile ilgili partimiz çalışmasını açıkladığı gün partili Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yapmış olduğu tehdit edici açıklamalar Sayın Genel Başkanımızın ‘İyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sistem’ demesindeki haklılığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Mevcut Anayasamız hükümlerince tarafsız olarak bu hükümleri uygulamakla yükümlü olan Partili Cumhurbaşkanı, partisi adına yapmış olduğu konuşmada Genel Başkanımız Meral AKŞENER’den bahsederken “Bay Meral ve Gelin Hanım” gibi cinsiyetçi bir ayrımla Sayın Genel Başkanımızın üzerinden tüm kadınlarımızı aşağılarken Genel Başkanımızı da İkizdere’de yaşananlar üzerinden tehdit etmiştir.

Siyasette tehdit dilini reddediyor, Cumhurbaşkanı’nın bir kadına ve her şeyden önce bir anneye yönelik çirkin ve aşağılayıcı tutumu ve tehditleri şiddetle kınıyoruz.

Partili Cumhurbaşkanı İkizdere de yaşananlar üzerine suçu ve suçluyu överek halkı galeyana getirmeye yönelik halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek nefret suçu işlemiştir.

Ülkede çarpıcı şekilde ortaya atılan iddialar almış başını giderken bu iddialara cevap vermesi beklenen Sayın Cumhurbaşkanının genel başkanımızı gündemine alması son derece manidardır. Genel Başkanımız ülke gezileri ve vatandaşlarımızla buluşması hiçbir şekilde engellenemeyecektir. Buna kimsenin gücü yetmez, yetmeyecektir.

Ülkemiz hiç kimsenin tapulu malı olmadığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları da tebaa değildir.

Sayın Cumhurbaşkanı’na düşen Genel Başkanımızı tehdit etmek değil Genel Başkanımız ve tüm vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamaktır. Bu şekilde saldırıları meşrulaştırıcı söyleminden sonra İkizdere benzeri gelişmeler tekrar yaşanması halinde bu olayların adresi son derece açıktır.

Sayın Genel Başkanımız, demokratik, güçlü ve mutlu bir Türkiye yürüyüşünde asla yalnız değildir. Muğla İl Teşkilatı olarak Genel Başkanımızla birlikte yürüyecek ve kendisini asla yalnız bırakmayacağız. Birlikte yürümekten korkarsak namerdiz, şerefsiziz, namussuzuz.

Sayın Genel Başkanımızın söylediği gibi siyaset tehditle değil hizmetle yapılır. Merkezine koltuğu değil milleti koyarak yapılır. O sandık gelir milletimiz dersi kime veriyor herkes görür.

Partili Cumhurbaşkanının aşağılama çabaları ve tehditlerini tekrar şiddetle kınıyoruz.”

                                                                       

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık