Lig maçları ilk yarı seyircisiz

2020-2021 Futbol sezonun başlamasına sayılı günler kala ülkemizde Covit 19 Salgınında hastalığa yakalananların artması üzerine Futbol Federasyonundan lig maçlarıyla ilgili olarak yeni bir açıklama geldi.

Lig maçları ilk yarı seyircisiz

Federasyondan daha önce yapılan açıklamada Ekim ayı içersinde stadyumun kapatisesinin yüzde otuzu kadar seyircili oynanmasına kararı alınmıştı. Ancak salgın yayılması üzerine lig maçları bu kez ilk yarı sonuna kadar seyircisiz oynanacaktır denildi.

Açıklama şöyle; Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.

 

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık