Kulüp Temsilcileri Bilgilendirildi

​​​​​​​5 Ekim  Salı günü Muğla ASKF'de yapılan toplantıda 2021-2022 Futbol sezonunda Süper Amatör Küme Ligi,1.Amatör Küme Ligi ve U16 Liglerine katılacak futbol kulüplerinin temsilcileriyle, yer alacakları liglerde grup ve maç fikstür kuraları çekilerek takımların ilk hafta karşılaşmaları belirlendi.

Kulüp Temsilcileri Bilgilendirildi
  • 07 Ekim 2021, Perşembe 10:19

ASKF Lig fikstürü çekilişi ile bilgilendirme toplantısına Yeni Milasspor Kulübünü temsilen Öcal Yüksel, Milas Gençlikspor Kulübünü Temsilen Ersin Köksal ve Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor'u temsilen Ahmet Özyiğit, Erhan Çiftçi, Ali Bertan katıldılar.

Birinci Amatör Kümede yer alacak olan ilçemiz temsilcileri Güllük Belediyespor ve Bafa Belediye Zeytinspor takımlarının yöneticileri de toplantıya iştirak ettiler.

Muğla ASKF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Top'un açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda diğer konuşmaları Muğla TÜFAD Başkanı Alaattin Naganlu, Muğla Faal Hakemler ve Gözlemciler Derneği  Başkanı  Muhsin Erçetin ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptılar ve 2021-2022 sezonunda tüm spor kulüplerine başarılar dilediler.

Yapılan Konuşmalar sonrasında yeni sezonda oynanacak lig maçlarıyla ilgili pandemi şartları açıklanarak tüm spor kulüplerinin bu şartlara uymaları istendi.

Süper Amatörde 12 Takım

Yeni sezonda Süper Amatör Küme Liginde 12 futbol takımı yer aldı.

Lig sonunda gruplarında ilk 3 sırayı alacak 6  takım çift devreli maçlar oynayacaklar ve bu maçlar sonrasında grubu şampiyon olarak tamamlayan takım  BAL Liginde ilimizi temsil eden Yatağan ve Muğlaspor takımlarından sezon sonunda ligi arkada tamamlayan takımla Play Off maçı yapacak.

Sezon sonunda Süper Amatör Küme Ligi’nde gruplarında son sırada ligi tamamlayan 2 takım bir alt kümeye düşecek.

Süper Amatör Küme Ligi 5-6 Kasım 2021’de başlayacak.

Süper Amatör Küme Ligi

A Grubu

1-Yeni Milasspor

2-Milas Gençlikspor

3-Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor

4-Düğerek Güneşspor

5-Ula Belediyespor

6-Karaovaspor

İlk Hafta Maçları

Ula Belediyespor-Milas Gençlikspor

Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor-Karaovaspor

Düğerek Güneşspor-Yeni Milasspor

 

B Grubu

1-Seydikemer Belediyespor

2-Dalaman Belediyespor

3-Dalyanspor

4-Menteşe Yerküpespor

5-Marmaris Gençlikspor

6-Ortaca Belediyespor

İlk Hafta Maçları

Seydikemer Belediyespor-Marmaris Gençlikspor

Menteşe Yerküpe- Dalaman Belediyespor

Dalyanspor-Ortaca Belediyespor

1.Amatör Küme Liginde 24 takım 8'erli 3 gruba ayrıldı.

Sezon sonunda gruplarını 1.bitiren 3 takım Süper Amatöre çıkarken gruplarını son 2 sırada tamamlayan 6 takım bir alt lige düşecek.

1.Amatör Küme Ligi A Grubu

1-Güllük Belediyespor

2-Bafa Bld Zeytinspor

3-Bitez Pedasaspor

4-Bodrum Turkuazspor

5-Yalı Belediyespor

6-Gündoğanspor

7-Konacıkspor

8-Turgutreisspor

İlk Hafta Maçları

Güllük Belediyespor-Gündoğanspor

Konacıkspor-Turgutreisspor

Bafa Bld Zeytinspor-Bodrum Turkuazspor

Bitez Pedasaspor bay

 

Editör: Hüseyin AÇAR
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık