• 19 Mayıs 2017, Cuma 19:15
M.Cafer Mete

M. Cafer Mete

Atatürk’e hakaret edenler asla affedilemez!

Cafer METE / Emekli Halk Eğitimi Merkezi Müdürü

Toprak anaya sığınarak yeraltına giren kurtçuklar gibi krizalit devrini yaşayan meczuplar. Bugünlerde havaların ısınması ile kozalarını yırtıp toprak üstüne çıkmaya ve hayatta olmayan, bu memleket için canını ortaya koymuş (bu ülkenin Halaskârına) çamur atma yarışına girdiler.

Bu çamur atmalar bundan önce de vardı, bundan sonra da olacağa benziyor.

Çünkü: o, meczupların biri 2008 yılı Mayıs ayı içinde Fatih Altaylı ile bir söyleşi yapıyor. Türbanlı üniversite öğrencisi bezirgan, “Ben Atatürk’ü sevmiyorum. Ama Humeyni’yi seviyorum” deyince Sayın Altay Bezirgan’a, “Atatürk olmasaydı bugün bu güzel yurdumuzda İngilizler olurdu” diyor. Bunun üzerine meczub, “Zaten mesele de bu ya” diyor ve İngiliz mandasını ve Osmanlı’nın devamını istiyor ...

Ben de 2008’de Önder Gazetesi’nde bu konu hakkında uzun bir yazı yazıp şunları sormuştum:

Osmanlı bu ülkeyi 700 sene idare etti mi?

Peki: Kadın haklarını tanıdı mı? Kadına miras hakkını verdi mi? Kadını erkeklerin hizmetçisi yapmadı mı? Hangi kadını okutup doktor, mühendis, öğretmen, hakim yaptı? Cevap yok.

Bu meczuplar; havaların ısınması, fikir hürriyeti deyip Aziz Atamız Atatürk’e ve ailesi etrafına çirkin iftiralar ve çamur atmalara başladılar. Güya bu adamlar Profmuş, tarihçi imiş, Atatürk’ün manevi kızı Tarihçi Prof. Sayın Afet İnan’a saldıracak kadar ileri gidebilmiştir bu GAFİL adamlar.

Zübeyde Annemiz “fahişe imiş” … “Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi değil bir Bulgarmış”, “Atatürk’ün genç erkek ve kızlara karşı ilgisi varmış” gibi çirkin ifadelerle Atamızı kötülemeye çalışmış ve bir kanalda bunu açıkça söylemekten çekinmemiştir.

Eyyy Atatürk’ü ve ülkeyi sevmeyen yobaz, gerici bezirganbaşı meczup!

Ben tarihi çok seven, ülkem için en ücra köylerde seve seve halkımın aydınlanması için çalışan KÖY ENSTİTÜSÜ çıkışlı bir öğretmenim. Bu güzel ülkeme 32 yıl hizmet ettim. Hizmetten de zevk aldım. Öğrencilerime ve halkıma Osmanlı ve inkılap tarihi öğrettim. Bilgiler verdim. Tarihi de çok severim. Hiçbir yerde senin yalan yanlış yazdığın yazıya rastlamadım.

Sen bunları nereden çıkarıyorsun, düzmece yalan yanlış yazılar yazarak Atatürkümü halkımın gözünden silemezsin, sen bu yazılarını Atatürk ve vatan düşmanı Rıza Nur’un yazdığı ve yalan yanlış olduğu ve yalanını ortaya çıkmasın diye Türk Tarih kurumu yerine 1960 yılından sonra yayımlanacak ibaresini koyarak İngiliz arşivine veren adamdan mı aldın?

Bre meczup, sen kimsin ki Atatürk hakkında böyle çirkin iftiralarda bulunabiliyorsun. Bu hakkı sana kim verdi? Sen Atatürk’ün yatak odasına mı girdin, Afet Hanımefendi ile birlikte mi gördün, senin bu işe aklın eriyor mu? İnanıyor musun? Yoksa bunları yazmakla birilerine yaranmak mı istiyorsun? Zaten yaygın basından öğrendiğime göre FETO’yu destekliyormuşsun.

Sana bu Profesörlük ünvanını verenler şimdi senden utanıyorlardır. Sen aşağılık duygusuna kapılmış zavallı birisin. Şunu unutma gafil, Atatürk ölmedi! Atatürk, bu aziz milletin kalbinde yaşıyor, ilelebet yaşayacak ve senin gibi meczuplar bu milletin gönlünde yok olacaksınız.

Attığın çirkin iftiraya bu millet inanmadı ve inandıramayacaksınız.

Bak gafil, Atatürk isteseydi Padişah da olabilirdi. Ama o, bu aziz millete cumhuriyeti verdi, egemenliğini verdi, senin gibiler de bundan yararlandı, şimdi çamur atıyor.

Atatürk’ün verdiği haklarını iyi niyetle kullan, yoksa bu millet hakkını kullanmasını öğretmesini iyi bilir.

Biz; sen ve senin gibilerin, Atatürk İstiklal Savaşını başlattığından bu yana karşı olduğunuzu biliyoruz. Çünkü yobazlığınızı yapıp halkı kandırıp rant elde edemeyeceğinizi biliyordunuz.

Şimdi hep dünü arıyorsunuz değil mi?

Ama, ‘havada bulut sen bunu unut’!...


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık