• 29 May 2017, Monday 19:41
A.KemalKaşkar

A.Kemal Kaşkar

Yaşar Yılmaz’a saygıyla …

soru/yorum - A. Kemal KAŞKAR

Çomakdağ Kızılağaç Köyü Muhtarı Yaşar Yılmaz ile en son ortak mesaimiz Milas Kent Konseyi Turizm Tanıtım Çalışma Grubu çalışmalarıydı.

Yüksek bir disiplin anlayışıyla hiçbir toplantıyı kaçırmazdı.

Bu çalışmaları dolayısıyla tanıştığı Milas Kent Konseyi’nce köyünde “Mahalle Meclisi” oluşturulması yönünde adımlar atılmasında da önayak olmuştu.

İçtenlikle …

Yaşamını yitirdiği haberini aldığımda en çok, Milas Kent Konseyi’nin gerçekleştirdiği, niyetlendiği çalışmalara inanmış tecrübeli, saygılı kişiliğiyle canlandı gözlerimin önünde …

Çok üzüldüm…

Biliyorum, bazı sağlık sorunları vardı ve üstesinden gelmeye çalışıyordu ama daha 67 yaşındaydı ve Sevgili Milasımıza daha çok güzel hizmetlerde bulunabilirdik birlikte …

Çok üzgünüm …

Bir fotoğraf.

Yine Milas Kent Konseyi Turizm Tanıtım Çalışma Grubu’nun Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Salonu’nda yaptığımız bir toplantıdan …

Tarih: 17 Mart 2016 …

O toplantıyla ilgili haberimde, Turizm Tanıtım Çalışma Grubu’nun, “ilçemizde ‘turizm kültürü’nün geliştirilmesi yönünde somut girişimlerde bulunma kararı aldığını” yazıp şöyle sürdürmüşüm:

“Turizm Tanıtım Çalışma Grubu, bu amaçla, uygulanabilir adımlar önerip bu adımların atılmasında katılımcı etkinliklere önayak olacak.

Toplantıya, Çalışma Grubu Başkanı Recep Taban’ın yanısıra, Milas Belediyesi Meclis Üyesi Zeliha Arpazlı, Milas Müzesi Temsilcisi Sanat Tarihçi Pembe Gül Öğün, Çomakdağ Kızılağaç Muhtarı Yaşar Yılmaz, Karacahisar Muhtarı Şefik Musluk, Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Milas Turizm Danışma Bürosu Şube Müdürü Gülen Kork, Boğaziçi Muhtarı İbrahim Köksal ve Gazeteci-Yazar Kemal Kaşkar katıldılar.

Gülen Kork’un, ilçemizde 15-22 Nisan tarihleri arasında yapılacak Turizm Haftası etkinlikleri ile ilgili olarak yapılan son toplantıda görüşülen konular ekseninde bilgilendirmede bulunmasının ardından, ilçemizde Beçin, Uzunyuva, Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarası, Labranda, Euromos, Kıyıkışlacık, Herakleia gibi tarihsel, kültürel ve doğal zenginliklerimizin turistik değerlerimiz olarak öne çıkaracak bir ‘ilgi’ ve giderek ‘Milas Turları’ oluşturulması için atılması gereken adımlar üzerinde duruldu.

Grup üyeleri, konuyla ilgili olarak Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ile görüşme ve ilçemizde turizmle doğrudan ilişkili tüm aktörlerin (konaklama, gıda, ulaşım gibi bir dizi hizmet sektörü temsilcisinin) katılımıyla geniş bir ‘ilk toplantı’nın zaman yitirilmeksizin düzenlenmesini önerme kararı aldı.

Toplantıda ayrıca, ilçemizin, turizmde etkinleşmesinin önündeki sorunlar, ayrıca genel çevresel sorunlarımız, tanıtım etkinlikleri ve bu alanda mümkün tüm olanakların değerlendirilip fırsatlardan yararlanılması koruları üzerinde de duruldu …”

Çomakdağ Kızılağaç’ın dünya çapında giderek önemli bir kültür turizmi seçeneği oluşturmasına katkılarıyla da anımsayacağız Sevgili Muhtarımız Yaşar Yılmaz’ı …

Hepimizin başı sağolsun …


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Site en altı
yukarı çık